All for Joomla All for Webmasters

KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ

Mutluluk Kulübü ve İlişkisi Var kitaplarının yazarı, profesyonel koç Müge Çevik’e göre, mutluluk herkes için ulaşılabilir, nasıl ulaşılacağı öğrenilebilir, deneyimlenebilir bir durum. Asıl amaç, problemlerle baş etme araçlarımızı zenginleştirmek, herhangi bir zorluk karşısındaki duygusal zikzaklarımızın aralığını daraltıp, daha uzun süre pozitifte kalabilmeyi öğrenmek.

Mutluluk Kulübü Koçluk Grubu’nda ne yapıyoruz?
Önce tanışıyoruz, tanışırken duygularımızı, hayatın o döneminde neler yaşadığımızı paylaşıyoruz. Ve grup içinde birbirine benzeyen neler var, aslında ne kadar ayrıyız ve aynıyız bunu fark ediyoruz. Ne olursa olsun, ne yaşanırsa yaşansın mutlaka hafifleyerek, bir parça dönüşerek, bir konu üzerinde derinlemesine çalışmış olarak, o konuda diğer katılımcıların düşüncelerini öğrenerek, o konuyu bakış açımızı değiştirerek, bir şeyleri geride bırakarak ama en çok da eğlenerek çıkıyoruz.

Kemal İSLAMOĞLU’ nun yurtdışında da talep edilen Kişisel Liderlik eğitimi…
‘’ Hayatın direksiyonuna geçmek demek, hayatınızın her anında sizin için doğru değil yararlı olan düşünce, duygu ve davranışı seçmektir.’’
‘’ Cesaret korkusuz olmak değil, korkularımıza rağmen harekete geçebilmektir.’’

Hayatın Direksiyonuna Geç Eğitim Süreci:
· Hayatın aşamaları neler ve bugüne kadar hayatınızı hangi aşamada yaşadınız?
· Potansiyelinizi gerçekleştirmeniz için önünüzdeki engeller neler?
· Hayat kalitenizi ne belirliyor?
· Kader dediğimiz şeye katkımız ne?
· Sizi bugüne kadar kısıtlayan inançlarınızın kaynağı ne?
· İstediğiniz her an her yerde nasıl daha iyi hissedebilirsiniz?
· Kişisel verimliliğinizi %100 arttırmanın yolu ne?
· Hedefleriniz ne ve onlara nasıl ulaşacaksınız?
· Hayalleriniz ve hedeflerinizi gerçekleştirirken karşılaşacağınız sorunları kolayca nasıl alt edebilirsiniz?

Tüm bu sorulara net cevaplar verdikten sonra, hedeflerinizi daha iyi oluşturacak ve bunlarla ilgili harekete geçmeye hazır olacaksınız!
Eğitim öncesinde ” Hayatın Direksiyonuna Geç” kitabını okumanız tavsiye edilir.

Recep Çiftci, Yetişkinleri Uyandıran Masallar etkinliği ile sizleri masalların rehberliğinde kendinize doğru bir yolculuğa davet ediyor.
Çocukluğumuzda dinlediğimiz veya bugün çocuklarımıza anlattığımız masalların büyülü dünyasındaki simgesel dil, taşıdığı mesajlar ve barındırdığı gizli simgeler ile kişinin kendini bulma yolculuğunda önemli bir araçtır.
Sembollerin arkasında bir takım hakikatler vardır, bu hakikatler de birey olma yolunda bize gizli semboller üzerinden ışık tutar.
Masalların sembolik dilini çözmek, günlük hayatta deneyimlediğimiz olayların ve yaşanmışlıkların içindeki anlamı bulmamıza yardım eder.
Zihnimizde sorular doğurarak bizde bir farkındalık uyandırır.
Masalların gücünü felsefe, etimoloji, sembolizmalar, arkeoloji, mitler ve mitoloji, metaforlar, arketipler, tasavvuf, dinler felsefesi, tarih, sanat tarihine dayanarak irdeleyen bu atölye ile siz de kendinize bir kıssadan hisse çıkarmaya, bakış açınızı büyütmeye daha da önemlisi uyanmaya hazırsanız yerini ayırtın.

Tüm dünyada hızla yayılan, kurumsal hayatta da yoğun talep gören EFT semineri, stres gibi negatif duygular üzerine çalışmayı hedefleyen en son teknikler ile uygulanmaktadır. Strese girdiğimizde, korktuğumuzda, öfkelendiğimizde, kızdığımızda, üzülüp ağlayamadığımızda, acının bedende sıkışıp kaldığı durumlarda, hissettiğimiz bu duygu, bedende birikmeye başlar. Birken her duygu, enerji bedenindeki, enerji kanallarında (meridyenlerde) tıkanıklıkların oluşmasına yol açar. EFT ile birikmiş olan bu enerjiyi boşalttığımız zaman enerjimiz düzgün akar. Fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenimiz şifalanmış olur.

TÜM DÜNYADA UYGULANAN ve HIZLA Yayılan, Enerji EFT’si, TEMEL EFT (EEFTF) PROGRAMINI ANNE ADAYLARINA da ÖNERİYORUZ. DUYGULAR BULAŞICIDIR. Bizler daha anne karnındayken, annemizin duygularını hissediyoruz. Olumsuz duygularını da taşıyıp dünyaya geliyoruz.
EEFTF, doğum öncesi, doğum süresince ve sonrasında uygulanabilmektedir.

GEBELERDE EFT yi, HANGİ DURUMLARDA KULLANABİLİRİZ?
EFT gebelerde, her ayda kullanabilir. Gebeler kendilerine uygulayabilir. Böylece, Stresi azalan gebelerde bulantı, kasılma, düşük tehditleri azalmaktadır. Hatta son yıllarda sezeryanın artmasının en önemli sebebi doğum korkusudur. Gebenin korkusu, negatif enerji oluşturmakta ve doğum ağrıları başlamamaktadır. Rahat olan gebelerde kasılmalar daha zayıf olmakla birlikte doğum kanalı daha hızlı açılmaktadır.

Planlı sezeryanlarda uygulanan EFT, ameliyat korkusunu azaltmaktadır. Sonuçta hastalar ameliyat sonrası daha az ağrı duymakta ve iyileşmektedir.

Dr.Mikao Usui’nin yeniden keşfettiği öğreti, REİKİ Yaratıcı’dan gelen canlandırıcı, şifa veren, her yerde mevcut bir enerji olup, bu Evrensel Yaşam Gücünün nasıl kullanılacağını bilen kişilerin ellerinden “Yoğun, tatlı, ılımlı, yumuşacık, koşulsuz, sınırsız, güçlü, güvenli, şevkatli ve bir O kadar da emniyetli” bir enerji olarak akmaktadır… Sonsuz ve Zamandan Bağımsızdır… Ruhsal bir Şifa Tekniğidir… Bireysel Gelişimdir… Kadim bir öğretidir… İnisiye olanlara (uyumlananlara) aktarılan Yaradanın Sevgi Enerjisidir…

Sir Rabindranath Togore bir dizesinde der ki;
“Bebek bile annesini tanımak ve sevmek için ondan ayrılmak, doğmak zorunda kaldı…”

İnsanlığa armağan edilen KOZMİK ENERJİ işte bu varoluşa doğuştur. Sevgiyi öğrenmenin birinci kuralı ayrılıktır. Bunun için doğuyoruz. Sevginin kaynağına giden yolsa, emaneti arıtmak ve tekamül etmek ve ettirmek… 

REİ – Kİ, bizi var eden sevgi enerjisinin, sevgiyi öğrenme yoludur…

Bu nedenle, bu enerjiyi davet edip uyguladığımızda, ancak iyimser düşüncelere cevap verir. Evrenin hayrına akar ve çağlar… Nasıl olmasın ki? Çünkü kaynağı bizzat SEVGİ’dir…