Özgün Koçluk Programı / Authentic Coaching Program

Sektördeki 10. yılımızda, 40.000 saatin üzerinde koçluk, 100.000 saatin üzerinde gelişim programı deneyimimiz ile 21.yy’ın en önemli yetkinliklerini kapsayan özgün koçluk eğitimi ile yeni koçlar yetiştirmeye başlıyoruz. Bireysel gelişim, kişisel liderlik, insan davranışı, değişim, dönüşüm ve daha iyi bir yaşam konularındaki tüm bilgi ve deneyim birikimini aktarmak üzere özgün koçluk yaklaşımı ile hazırladığımız

Programın Felsefesi:
  • İnsanın kişisel iradesi veya bazı konularla ilgili sorumluluğu ve beklentileri arasındaki dengeyi sağlama gereksinimini karşılamak için insanın kendisiyle buluşmasını ve içten dışa doğru bir değişim sürecinin koçluğun temelini oluşturmasını
    amaçlar. Bu amaç bugüne kadar gelmiş tüm bilgilerin, öğretilerin, felsefelerin, bilimsel verilerin bireyin özüne doğru bilgelik kazanması ve sonrasında genişlemesini tanımlar.
Vizyon ve Hedefi:
  • Hızın ve değişimin hakim olduğu çağımızda, bilgi önemini kaybederken yetkinlikler ön plana çıkıyor.
    İş ve yaşam doyumuna ulaşmak, bazı becerileri keşfetmek, kazanmak ve geliştirmekle mümkün görünüyor. Bunun yolu da
    insanın kendisine yönelmesi ve kendi özgün özellikleriyle buluşmasıdır. Kendini bilme hali, özünü ve var oluşunu keşfetme, yani otantiklik ile mümkündür. Otantiklik öze dayalı bir varoluş şeklidir.
  • Bu program kişinin özü ile buluşmasını ve özü ile uyumlu kararlar alarak, eylemler tasarlamasını ve sonuç olarak yaşam doyumunu, iyi oluşunu arttırmasını amaçlamaktadır.
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [5.03 MB]

 

Not: Yukarıdaki sunum düzgün görüntülenmediğinde lütfen sayfanızı yenilemeyi unutmayın!